logo-mini
آلبوم را مرور کن رابرلاینینگ

رابرلاینینگ :

رابرلاینینگ یا پوشش لاستیکی که با عنوان های آستر لاستیکی  و لاستیک کاری هم شناخته شده ، به روشی از محافظت سطوح در مقابل خوردگی گفته می شود که در آن کل سطح توسط لایه ای از لاستیک به ضخامت 3 تا 5 میلیمتر پوشش داده می شود.

کاربرد رابر لاینینگ:

پوششکاری با ورق لاستیک معمولاً  جهت محافظت سطوح داخلی مخازن ، لوله ها و قطعات با کاربری های زیر و در صنایع نفت ، گاز  ، پالایش ، پتروشیمی ، حفاری ، معدن و همچنین کارخانجات تولید یا حمل مواد خورنده استفاده میشود.

اين واحد قادر به توليد انواع رابر لاینینگ قطعات ومخازن (Rubber Lininigs )با متريالهاي گوناگون را جهت مصارف مختلف كه تعدادي از انها  به شرح زير اعلام مي شود .

رابرلاينينگ مخازن فلزي
رابرلاينينگ مخازن بتوني
رابرلاينينگ خطوط واحد اسيد شويي مخازن
وحوضچه هاي امولاسيون

(آستر لاستيكي مخصوص قطعات و مخازن فلزي به منظور جلوگيري از خوردگي)
(اتصال فلز به لاستيك)

عوامل موثر در انتخاب اجرای رابرلاینینگ به روش سرد یا گرم:

علی رغم بهتر بودن نسبی کیفیت نهایی رابرلاینینگ گرم ، محدودیتهایی وجود دارد که باعث می شود سهم عمده ای از رابرلاینینگ ها به روش سرد اجرا شود که برخی از آنها عبارتند از :

1-بزرگی قطعات و مخازن  به نحوی که نتوان آنها را داخل اتوکلاو قرار داد ، البته فرمولاسیون  بعضی از لاستیکها به نحوی طراحی می شوند که در فشار و دمای کم (مثلاً فشار حدود 1.5 Bar gage و دمای 120 درجۀ سانتیگراد ) قابلیت ولکانیزاسیون داشته باشند که در آنصورت  می توان با تعبیۀ درپوشهای مناسب برای  ورودی و خروجی و منهول های مخزن ، خود مخزن را به یک اتوکلاو تبدیل نمود.

اتوکلاو غول پیکر جهت ولکانیزاسیون رابرلاینینگ مخازن و قطعات بزرگ در کارگاه (شرکت Steuler-KCH آلمان)

2-مدت زمان  محدود نگهداری ورقهای لاستیک خام به دلیل وجود مواد پخت در فرمولاسیون آنها که باعث می شود پس از تولید نحوۀ نگهداری محصول در دمای محیط یا سردخانه بین 2 تا 6 ماه باشد، که باتوجه به زمان حمل وترخیص برای کالاهای وارداتی باعث بحرانی شدن زمان انقضاء مصرف می شود.

3-بالاتر بودن هزینۀ حمل لاستیک خام در کانتینرهای یخچالدار و نگهداری در سردخانه.

4-طولانی تر بودن مدت زمان نصب لاستیک به دلیل اضافه شدن عملیات پخت و کنترلهای کیفی مضاعف پس از کیورینگ.

5-بالاتر بودن هزینۀ نصب لاستیک به روش گرم به دلیل طولانی تر بودن مدت عملیات نصب و نیاز به امکانات کارگاهی بیشتر نظیر ، دیگ بخار و کمپرسور باد.

6-ریسک کیور نشدن یا  اورکیور شدن قسمتهایی از رابر پس از انجام عملیات پخت به دلیل ضعف یا محدودیت تجهیزات کنترل پخت در سایت.

TOP
اصفهان لیزر